Top results 2019
  • 16 wins
  • 23 podiums
  • 36 top ten finishes

SEASON 2019 ,2018 2017  2016   2015

Date Race Category Country Result
05/05 Entre Brenne et Montmorillonnais 1.2U France 1. Alberto Dainese
04/05 Etoile d’Or 1.Ncup France 2. Marten Kooistra
4. Alberto Dainese
04/05 Ronde van Overijssel 1.2 Netherlands 5. Kaden Groves
8. Daan Hoole
01/05 Eschborn Frankfurt U23 1.2U Germany 2. Kaden Groves
25/04 – 01/05 Tour de Bretagne GC 2.2 France 7. Alberto Dainese
01/05 Tour de Bretagne stage 7 2.2 France 10. Alberto Dainese
30/04 Tour de Bretagne stage 6 2.2 France 1. Alberto Dainese
29/04 Tour de Bretagne stage 5 2.2 France 6. Alberto Dainese
15. Marten Kooistra
28/04 Tour de Bretagne stage 4 2.2 France 9. Jordi Meeus
27/04 Tour de Bretagne stage 3 2.2 France 1. Alberto Dainese
26/04 Tour de Bretagne stage 2 2.2 France 1. Alberto Dainese
21/04 Liège Bastogne Liège 1.2U Belgium 8. Kaden Groves
21/04 Arno Wallaard Memorial 1.HC Netherlands 5. Alberto Dainese
14/04 Circuit des Ardennes stage 4 2.2 France 1. Kaden Groves
14/04 Circuit des Ardennes stage 3 2.2 France 13. Kaden Groves
14. Ide Schelling
13/04 Circuit des Ardennes stage 2 2.2 France 1. Kaden Groves
13/04 Tombroek Koerse 1.2U Belgium 1. Jordi Meeus
12/04 Circuit des Ardennes stage 1 2.2 France 1. Kaden Groves
07/04 Triptyque des Monts et Châteaux stage 4 2.2U Belgium 1. Kaden Groves
06/04 Triptyque des Monts et Châteaux stage 3 2.2U Belgium 7. Jesper Rasch
06/04 Triptyque des Monts et Châteaux stage 2 TT 2.2U Belgium 8. Daan Hoole
05/04 Triptyque des Monts et Châteaux stage 1 2.2U Belgium 1. Kaden Groves
25-31/03 Tour de Normandie Points Classification 2.2 France 1. Alberto Dainese
30/03 Tour de Normandie stage 6 2.2 France 5. Alberto Dainese
29/03 Tour de Normandie stage 5 2.2 France 1. Bárnabas Peák
2. Alberto Dainese
28/03 Tour de Normandie stage 4 2.2 France 4. Alberto Dainese
27/03 Tour de Normandie stage 3 2.2 France 3. Jordi Meeus
26/03 Tour de Normandie stage 2 2.2 France 1. Alberto Dainese
25/03 Tour de Normandie stage 1 2.2 France 2. Alberto Dainese
17/03 Ronde van Drenthe 1.HC Netherlands 11. Ide Schelling
17/03 Houtse Linies Nat. Netherlands 6. Jesper Rasch
13/03 Wanzele Koerse Nat. Belgium 2. Jordi Meeus
02/03 Ronde van Groningen Nat. Netherlands 2. Jordi Meeus
23-24/02 Loutraki Challenge GC Nat. Greece 1. Ide Schelling
24/02 Loutraki Challenge
Road Race
Nat. Greece 1. Ide Schelling
23/02 Loutraki Challenge Time Trial Nat. Greece 1. Thymen Arensman
22/02 Megara Circuit Crit. Nat. Greece 1. Kaden Groves